14 Ağustos 2013 Çarşamba

Smart Trike Üç Tekerlekli Bisiklet


            Doğaç'a almış olduğumuz ve memnun kaldığımız ürünleri daha önce yazmaya başlamıştım takip edenler bilirler. Şimdi yine sizlere yeni aldığımız smart trike bisikletten söz etmek istiyorum. 
            Uzun zamandır bu tarz bir bisiklet almayı istiyorduk ama marka konusunda karar verememiştik. Hatta geç bile kaldığımızı düşünüyorduk çünkü Doğaç 20 aylık olmuştu. Neyseki geç kalmamışız. Bu nedenle Smart trike ilk tercihimiz oldu. Smart trike bisikletlerin genel özelliklerinden bahsedecek olursak 10. aydan itibaren kullanılabilen bir bisiklet. Çocuğunu büyüdükçe bisikletin aparatları çıkarılabiliyor. En son 3 tekerlekli bir bisiklet haline geliyor. Böylelikle rahatlıkla 3 yaşına kadar kullanılabiliyor. Dokunmatik direksiyon özelliği sayesinde de manevra kabiliyeti çok yüksek. Fakat bu bisikletlerin her modelinde ebeveyn kontrolü yok. Benim beğendiğim modelinde ebeveyn kontrolü olmaması eşim için bir eksiydi. Ebeveyn kontrolü ne derseniz bu tür bisikletlerin ebeveynin sürmesi için uzun bir kolu var fakat smart trike bisikletin aşağıda görünen modelinde bu kol bisikleti sağa-sola döndürmüyor kontrol ya çocukta ya da kilidini kapatıp çocuğa da vermeseniz oluyor kontrolü ama bu sefer de sağa sola dönüşlerde biraz zorlanılabiliyor. 
           Bu modelin benim bulabildiğim 4 farklı rengi var. Ben 3. Resimdeki kırmızı turuncu olanı beğenmiştim unisex bir renk olduğu için ama yukarıda yazdığım sebepten dolayı eşim bu modeli değil de aşağıda resmini eklediğim bir üst modelini almak istedi. 
            Bu 2 model arasındaki farklar daha önce de yazdığım gibi ebeveyn kontrolünün olması ve oturma yerinde çıkarıp yıkanabilir koltuk yastığının bulunması. Biz bu bisikleti alırken Doğaç yanımızda yoktu. Sürüşünü denemek için başka bir aileden rica ettik meğer onlar da bu bisiklete bakıyorlarmış. 2 model arasındaki fark kullanılınca daha iyi anlaşılıyor. Gerçekten ebeveyn kontrollü olanı kullanmak daha rahat. Biz smart trike bisikletimizi Joker Mağazası'ndan aldık. Sizler de dilerseniz gidip görerek,  dilerseniz de online olarak satın alabilirsiniz. Doğaç sevdi mi bisikletini derseniz üzerinden inmek istemiyor. Bebek arabasıyla dışarı çıktığımızda mutlaka inmek isteyen Doğaç bu bisikleti çok sevmiş olacak ki hiç öyle bir talepte bulunmuyor hatta durduğumuzda kızıyor :) Yani biz Smart Trike bisikletimizi çok sevdik, iyi ki almışız dedik :) Şimdi sizleri Doğaç ve bisikletiyle başbaşa bırakıyorum  :)


1 yorum:

  1. Bu nedenle Smart trike ilk tercihimiz oldu. Smart trike bisikletlerin genel özelliklerinden bahsedecek olursak 10. aydan itibaren kullanılabilen bir ... esmarttrike.blogspot.com

    YanıtlaSil